شاید سوالات زیادی در ذهنتان وجود داشته باشد، ما در اینجا بعضی از آن‌ها را پاسخ داده‌ایم

به طور کلی، مجوز قانونی استفاده از یک محصول را لایسنس می‌گویند. به عبارتی کد یا شناسه فعالسازی، که برای فعالسازی و یا بروز رسانی یک نرم افزار برای همیشه یا مدتی معین استفاده می شود.

لایسنس‌های Retail:
– این لایسنس‌ها مادام‌العمر بوده و هیچگونه محدودیتی در زمان استفاده آن‌ها بر روی سیستم شما وجود ندارد.
– این لایسنس‌ها را می‌توان به دفعات بر روی سیستم خود نصب و راه اندازی کرده و در صورت پاک کردن نرم افزار خود می‌توانید مجددا آن را فعال سازی کنید.
– با تهیه این نوع از لایسنس‌ها می‌توانید حتی مادربرد خود را نیز تعویض نمایید. برای این منظور تنها کافی است پیش از تعویض مادربرد بوسیله نرم افزار Skype با قسمت Activation Center مایکروسافت تماس گرفته و یا با بخش پشتیبانی شرکت تماس حاصل کنید. به این ترتیب لایسنس شما بدون هیچگونه هزینه‌ای بر روی سیستم جدید قابل استفاده است.

لایسنس‌های MSDN:با یکبار فعال‌سازی
– این لایسنس‌ها مادام‌العمر بوده و همچون لایسنس‌های Retail محدودیت زمانی ندارند.
– این لایسنس‌ها تنها یک بار قابلیت نصب و فعال سازی بر روی یک سیستم را دارا هستند. برای نصب مجدد شما تنها می توانید از سیستم خود Backup تهیه کنید آن را روی همان سیستم Restore کنید.

لایسنس‌های OEM-Original Equipment Manufacturer:
– این لایسنس‌ها مادام‌العمر بوده و صرفا جهت استفاده بر روی سخت‌افزار مشخص یا دستگاه مشخصی ارائه می‌شوند.
_ در صورت تعویض مادربرد و سی پی یو لایسنس غیر فعال می‌شود.
_ در صورت پاک شدن ویندوز لایسنس امکان فعال سازی مجدد روی همان سیستم را دارد.
– در ایران سایت‌های متفرقه و بی‌اصالت به لایسنس‌های اشتراکی که به چندین نفر فروخته می‌شود OEM می‌گویند و بعد از مدت کوتاهی (نهایتا یک سال) توسط مایکروسافت بسته می‌شوند. در صورتی که لایسنس‌های OEM فقط روی مدیای OEM مخصوص آن لایسنس فعال می شود.
(توجه داشته باشید هیچ کدام از محصولات ارایه شده توسط ما از نوع OEM نمی باشند.)

لایسنس‌های Open License Program (OLP):
این لایسنس‌ها مخصوص شرکت‌ها و سازمان‌هایی هستند که قصد خرید لایسنس برای تعداد بالای سخت افزار را دارند.
(متاسفانه در ایران تنها نوع خاصی از لایسنس های OLP به نام Academic و Charity به صورت غیرقانونی و به وسیله جعل مدارک مراکز آموزشی و یا خیریه (و معمولا از طریق واسطه هایی در کشور های همچون هند، امارات و…)  جهت استفاده از تخفیفات مایکروسافت تهیه می شوند.)
به دلیل غیر واقعی بودن مدارک خرید این گونه از لایسنس‌ها احتمال بلاک شدن و یا لغو خرید مشتری بعد از تحویل لایسنس وجود دارد، همچنین به دلیل روند طولانی این نوع سفارش معمولا تحویل لایسنس مشتری در کمتر از 3 تا 4 هفته ممکن نیست.
لازم به ذکر است برخلاف تصور معمول دسترسی به پنل لایسنس مشتری توسط واسطه سفارش دهنده و شرکت ارائه دهنده به سادگی مقدور بوده و همزمان تمام افراد درگیر در فرآیند سفارش می‌توانند به لایسنس مشتری دسترسی داشته باشند.
همچنین این نوع سفارش جهت خرید مستقیم سازمان‌ها از مایکروسافت بوده و به دلیل وجود تحریم‌های فعلی امکان خرید مستقیم نسخه‌های قانونی OLP از نوع Business  توسط و یا به نام مشتری حقیقی و حقوقی مستقر در ایران به طور مستقیم  مقدور نیست.

لایسنس‌های Volume Licensing (VL):
_ این لایسنس‌ها مخصوص شرکت‌ها و سازمان‌هایی هستند که قصد خرید لایسنس برای تعداد بالای سخت افزار را دارند.
لازم به ذکر است این نوع لایسنس با دفعات فعالسازی بالا و تعیین شده امکان نصب و فعالسازی جهت تعداد بالای سیستم را تنها به تعداد فعالسازی تعیین شده ممکن می سازد.
برای مثال لایسنس VL با 50 فعالسازی مجموعا امکان 50 مرتبه نصب و فعالسازی (بروی 1 تا 50 سیستم) را مقدور می سازد.

 در مورد قیمت لایسنس میبایستی چند فاکتور مد نظر قرار داده شود:

  • مدت اعتبار لایسنس
  • دفعات نصب لایسنس
  • شرایط قانونی استفاده از لایسنس
  • گارانتی و پشتیبانی لایسنس

لایسنس‌های ارائه شده توسط این شرکت برخلاف روال عادی بازار همگی مادام‌العمر و همچنین با امکان فعالسازی به دفعات می‌باشند.
ضمن اینکه فعال سازی و استفاده از لایسنس‌ها در همه نقاط جهان از جمله ایران، خارج از ایران و حتی اروپا و آمریکا مقدور است.
همچنین تمامی لایسنس‌های ارائه شده شامل گارانتی و پشتیبانی رایگان نصب و فعالسازی می‌باشند.
در حالی که اکثر لایسنس‌های ارائه شده در بازار به عنوان لایسنس خاورمیانه (؟!) و با امکان نصب یکباره و اعتبار یکساله ارایه می‌شوند و همچنین برای استفاده در خارج از کشور وجاهت قانونی ندارند!
در این میان دقت به قیمت‌های دلاری لایسنس‌های مایکروسافت در سایت رسمی فروشگاه مایکروسافت (حتی در مورد قیمت‌های ارایه شده در خاورمیانه)، می‌تواند ابهام را حل کند و طبیعتا قیمت‌هایی در حد یک پنجم تا یک بیستم قیمت واقعی نمی‌توانند لایسنس اصلی باشند.

راه‌های مختلفی از طرف شرکت مایکروسافت برای این منظور وجود دارد، از جمله این راه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
_ استفاده از نرم افزار مایکروسافت به نام Volume Activation Management که می‌توانید مستقیما این نرم افزار را از سایت مایکروسافت دانلود کرده و اصل بودن لایسنس خود را استعلام نمایید.
_ استعلام مستقیم و تماس با بخش پشتیبانی مایکروسافت
_ Active شدن نرم‌افزار مستقیما پس از نصب آن بدون نیاز به اجرای هرگونه کرک. این مورد زمانی صادق است که نرم افزار مستقیما از لینک مایکروسافت دانلود شده باشد و یا همان فایل دانلود شده بر روی دیسک مستقیما رایت شده و مورد استفاده قرار گیرد.

تفاوت تنها در وجود دیسک نصب بر روی DVD است. محصولات بسته بندی شده برای آن دسته از کاربرانی مناسب است که دسترسی به اینترنت  با سرعت مناسب ندارند. اما آن دسته از کاربرانی که می‌توانند فایل هایی در حجم یک DVD را با سرعت مناسب دانلود کنند مناسب تر است که مستقیما از لینک مایکروسافت که از شرکت دریافت می‌کنند اقدام نمایند تا هم اطمینان بیشتری برای خریدار باشد و هم هزینه محصول کمی کاهش یابد و هم در زمان صرفه جویی شود.

تمامی محصولات مادام‌العمر هستند و همینطور گارانتی آنها مادام‌العمر می‌باشند. در ضمن پشتیبانی فنی رایگان برای نصب و فعالسازی از طرف شرکت ارائه می‌شود.

محصولات ارائه شده توسط شرکت ما به طور مستقیم و بدون وجود هیچ گونه واسطه‌ای (از طریق دفتر لندن) از مایکروسافت به تعداد عمده خرید می‌شوند، این موضوع دلیل اصلی تفاوت قیمت‌ها با قیمت‌های تک فروشی است که به خریداران عادی ارایه می‌گردد. لازم به ذکر است شرکت ما در انگلستان، همکار رسمی مایکروسافت به شماره همکار (Partner ID) 4560062 می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر با دفتر لندن به شماره 00442035198382 تماس بگیرید.

به راحتی با ساخت یک حساب کاربری می‌توانید محصول مورد نظر را به سبد خرید خود اضافه کنید و فرآیند خرید را مشابه تمامی فروشگاه‌های اینترنتی تکمیل کنید.

بسته به نوع محصول خریداری شده کد فعالسازی برای شما ارسال می‌شود. کد فعالسازی محصولات مایکروسافت را بایستی مستقیما در کادر ورود لایسنس در هنگام نصب وارد کرده و برای تکمیل فعالسازی به اینترنت متصل شوید، همچنین می‌توانید برای فعالسازی بدون اینترنت از طریق شماره تماس مرکز فعالسازی مایکروسافت اقدام کنید.

سه روش خرید از شرکت ما قابل انجام است:

1. اگر تنها لایسنس را خریداری کرده‌اید (نسخه های بدون جعبه)، از طریق ایمیلی که در پنل کاربری وارد کرده‌اید لایسنس محصول مربوطه را به همراه لینک دانلود دریافت می‌کنید.

2. اگر محصول را به صورت بسته بندی خریداری کرده‌اید، در تهران و اصفهان از طریق پیک و در دیگر مناطق کشور از طریق پست ویژه یک‌روزه به طور رایگان ارسال می گردد.

3. برای آن دسته از مشتریانی که قصد خرید عمده محصولات شرکت را به صورت سازمانی دارند، در صورت لزوم می توانند در جلسه‌ای حضوری در دفاتر شرکت به این مورد اقدام فرمایند.

در صورت خریداری بسته بندی با فاصله زمانی حداکثر یک روز به صورت پست ویژه هوایی ارسال می‌شود. ولی در صورت خرید لایسنس مورد نظر، لایسنس محصول بین 15 الی 20 دقیقه به ایمیل شما ارسال می‌شود.

از طریق یکی از شماره تلفن‌های مربوط به بخش پشتیبانی با همکاران متخصص ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت مشکلات موجود برطرف شوند.

بلی، لایسنس‌های تهیه شده از شرکت ما به روی دیسک های دریافت شده از سایت مایکروسافت قابل نصب و فعالسازی هستند.

برای آن دسته از مشتریانی که قصد خرید عمده محصولات شرکت را به صورت سازمانی دارند، در صورت لزوم  می‌توانند در جلسه‌ای حضوری در دفاتر شرکت به این مورد اقدام فرمایند، همچنین برای آن دسته از مشتریانی که امکان خرید آنلاین ندارند، امکان مراجعه حضوری با هماهنگی قبلی وجود دارد.

بلی، اما پیشنهاد می‌شود قابلیت آپدیت نرم‌افزارهای کرک شده محصولات مایکروسافت را از قسمت تنظیمات غیر فعال سازید. لازم به ذکر است استفاده از نسخه‌های کرک شده نرم‌افزارهای مایکروسافت (خصوصا مایکروسافت آفیس) ممکن است باعث بلاک شدن لایسنس ویندوز گردد.

هر یک از نسخه‌ها برای استفاده دسته مناسبی از کاربران طراحی شده اند، اطلاعاتی در مورد هر یک از ویرایش‌های نرم‌افزار در قسمت فروشگاه آمده است، برای اطلاع کامل از تفاوت نسخه‌ها می‌بایستی به وبسایت مایکروسافت رجوع کنید و یا با بخش پشتیبانی تلفنی و یا آنلاین تماس بگیرید.

می‌توانید در تمامی روز های هفته حتی روزهای تعطیل از ساعت 8 صبح الی 8 شب با مرکز پشتیبانی شرکت با شماره 021284282 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق ایمیل سوالات خود را در میان بگذارید.

اگر از سیستم خود استفاده خانگی در حد مرور صفحات وب و استفاده از چند نرم‌افزار ساده را دارید و سیستم شما سخت‌افزار بروزی ندارد نسخه Home برای شما مناسب است.
اما اگر از سیستم خود انتطاری در حد استفاده دست کم نیمه حرفه‌ای دارید و از نرم‌افزار‌های حجیمی مانند نرم‌افزار‌های گرافیکی و بازی‌های رایانه‌ای و یا نرم‌افزار‌های محاسباتی مانند MATLAB استفاده می‌کنید و یا برنامه نویسی انجام می‌دهید و یا اینکه سخت افزار قوی و بروزی دارید که از پردازنده‌های چند هسته‌ای جدید بهره می‌برد، نسخه Pro توان به مراتب بیشتری دارد و در ضمن امکانات امنیتی این نسخه بالاتر است.
در نهایت اگر سیستم شما جزو بروزترین سیستم‌های موجود است یا اجرای نرم‌افزار‌های سنگین را از سیستم خود انتظار دارید و یا اگر از سیستم خود در محیط‌های سازمانی و شبکه‌های یکپارچه استفاده می‌کنید گزینه Enterprise بهترین گزینه است. این نسخه کامل‌ترین نسخه ویندوز می‌باشد.

اگر از نسخه‌های چند کاربره استفاده می‌کنید، به تعداد کاربرها میتوان آن لایسنس را بر روی همان تعداد سخت افزار فعال ساخت.
اما اگر تعداد کاربرها در زمان خرید ذکر نشده است (نسخه‌های عرضه شده در فروشگاه شامل نسخه‌های یکبار نصب و فعالسازی به دفعات هر دو برای یک سیستم هستند)، این لایسنس تنها بر روی یک سخت افزار فعال می‌شود؛ و اگر بر روی چند سیستم استفاده شود، لایسنس از طرف شرکت مایکروسافت حداکثر در کمتر از چند ماه بعد از فعالسازی بسته (Block) خواهد شد و لایسنس دیگر قابلیت استفاده را (حتی به‌روی اولین سیستم) نخواهد داشت.

بلی، تمامی لایسنس‌های ما قابل فعالسازی در تمام نقاط جهان بوده و نیازی به استفاده از وی‌پی‌ان برای فعالسازی نیست.

بلی، تمامی لایسنس‌ها قابل استفاده و فعالسازی در تمامی نقاط دنیا بوده و به طور کلی لایسنس‌های اصلی می‌بایستی قابل استفاده و فعالسازی در تمام دنیا باشند، لایسنس‌هایی که در بازار به عنوان خاورمیانه مطرح هستند از لحاظ اصالت مورد تردید خواهند بود.

بلی، شما می‌توانید مبلغ محصول مورد نظر را از درگاه بانک سامان پرداخت کنید.

در صورت مقدور نبودن خرید اینترنتی با امور مالی شماره 02128429090 تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت پشتیبانی می‌توانید همه روزه حتی روزهای تعطیل تا ساعت 8 شب با مرکز پشتیبانی و پاسخگویی 021284282 تماس حاصل فرمایید.

این مجموعه با توجه به فعالیت در حوزه هوش مصنوعی در خارج از مرزهای ایران و دارا بودن دفتر و شخصیت حقوقی مستقل در انگلستان و روسیه، از طریق دفتر خود در لندن اقدام به این مهم نموده است تا قادر باشد با عبور از محدودیت‌های قانونی موجود جهت تجارت مستقیم ایران و آمریکا (که متاسفانه کماکان نیز برقرار است) امکان خرید، پشتیبانی و ارائه راهکارهای اصلی و قانونی مایکروسافت را در ایران مقدور سازد.
جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید با دفتر این شرکت در لندن به شماره 00442008880272 تماس حاصل فرمایید و یا به وبسایت انگلیسی زبان این مجموعه در انگلستان www.talee.co.uk مراجعه نمایید.

بخش پشتیبانی با شماره 021284282 جوابگوی سوالات شما هستند. همچنین می توانید در بخش “ارتباط با ما” از راه های مختلف سوالاتتان را با ما در میان بگذارید.

شما برای این منطور می‌توانید به بخش “اخذ نمایندگی” سایت مراجعه کنید و بعد از تکمیل فرم با شماره 02188627521 امور نمایندگی تماس بگیرید.

رتبه بندی