Microsoft Visual Studio

معرفی Visual Studio اورجینال

ویژوال استودیو (Visual Studio) یک محیط برای نوشتن کد به زبان‌های برنامه نویسی است. درواقع ویژوال استودیو یک محیط توسعه یکپارچه (integrated development environment یا IDE) می‌باشد که توسط شرکت مایکروسافت تولید شده است و از پلتفرم NET. پیروی می‌کند.

ویژوال استودیو از 36 زبان برنامه نویسی مختلف پشتیبانی می‌کند و استفاده از قابلیت ویرایشگر کد و دیباگر را برای همه زبان‌های برنامه نویسی (به شرط وجود سرویس مناسب برای آن زبان ها) فراهم می‌کند. زبان‌های پیش‌فرض پشتیبانی شده شامل این زبان‌ها است:

C, C++, C++/CLI, VB.NET, C#, F#, TypeScript, XML, JavaScript, XSLT, HTML, python, CSS, java

همچنین زبان‌های Java و J# نیز در گذشته پشتیبانی می‌شدند، اما نسخه‌های جدید ویژوال استودیو از جاوا پشتیبانی نمی‌کنند.

از کاربردهای نرم افزار ویژوال استودیو می توان به توسعه برنامه‌های رایانه‌ای، توسعه وبسایت‌ها، برنامه‌های وب و اپلیکیشن‌های موبایل اشاره کرد.

همچنین محیط یکپارچه توسعه نرم‌افزار Visual Studio سه سرویس مختلف به نام‌های SVsSolution، SVsUIShell و SVsShell ارائه می‌کند.

  •  سرویس SVsSolution برای افزودن قابلیت‌ها و امکانات مختلف به ویژوال استودیو استفاده می‌شود.
  •  سرویس SVsUIShell برای افزودن امکانات رابط کاربری استفاده می‌شود؛ مانند نوار ابزار‌های جدید، تب‌ها و غیره.
  •  سرویس SVsShell برای ثبت و پردازش VsPackage های مختلف استفاده می‌شود.

نکته: حواستان باشد Visual Studio را با Visual Studio Code اشتباه نگیرید.

نسخه‌های مختلف Visual Studio اورجینال

ویژوال استودیو دارای سه نسخه Community, Professional و Express و دو ورژن 2019 و 2022 است که در زیر هرکدام را توضیح داده ایم:

Visual Studio Community

تنها نسخه رایگان از برنامه Visual Studio 2022 نسخه Community می‌باشد. این ویرایش کاملا رایگان بوده و برای اولین بار در سال 2014 معرفی شد. اما دیگر نسخه‌های Visual Studio نیازمند خریداری لایسنس برای هر دستگاه به صورت مجزا هستند. هدف از ارائه این نسخه ایجاد دسترسی به زبان‌های مختلف برنامه‌نویسی برای عموم است. امکانات ویرایش Community مانند ویرایش پروفشنال است. با استفاده از این ویرایش هر فرد می‌تواند اپ خود را بنویسد و به اشتراک بگذارد؛ اپ‌هایی بر مبنای NET. ، وب اپلیکیشنها و موارد بسیار دیگر.
نسخه Community برای موارد سازمانی قابل استفاده نیست اما برای شرکت های کوچک می‌توان این نسخه را روی 5 دستگاه نصب کرد.

Visual Studio Professional

نسخه Visual Studio Professional 2022 ویرایش تجاری Visual Studio است که برای اولین بار همراه با Visual Studio 2010 معرفی شد و نسخه‌های بعدی آن نیز با این ویرایش ارائه شده‌اند. همچنین ویرایش Professional از ادیت فایل های XML و XSLT پشتیبانی می‌کند و شامل ابزارهایی مانند Server Explorer و یکپارچه‌سازی با مایکروسافت SQL Server می‌شود. درحالی که مایکروسافت امکان استفاده از این ویرایش را به طور آزمایشی فراهم می‌کند، پس از پایان دوره استفاده‌ی آزمایشی، کاربر میبایست لایسنس این محصول را تهیه کنند.

Visual Studio Enterprise

این ویرایش Visual Studio Enterprise 2022 با دربر داشتن امکاناتی انعطاف‌پذیر برای تیم‌های بزرگ کاملا مناسب است. مایکروسافت امکان استفاده از این محصول را برای 90 روز به صورت آزمایشی فراهم می‌کند و کاربر بعد از این دوره، برای استفاده باید لایسنس تهیه کند. مهم‌ترین مزیت این ویرایش امکان شخصی سازی قابلیت‌ها و ابزارهای نرم افزار است.

برتری‌های نسخه 2022 Visual Studio نسبت به نسخه 2019

برنامه Visual Studio 2022 برای ویندوز یک برنامه 64 بیتی است و بدان معناست که می‌توانید بزرگترین و پیچیده‌ترین راه‌حل‌ها را بدون تمام شدن فضای memory ویرایش و اجرا کنید.

ویژگی دیگر در Visual Studio 2022 استفاده از AI و پیشبینی کردن خط کد درحال نوشتن و پیشنهاد دادن آن است.

در Visual Studio 2022 شاهد بهبود عملکرد در Find in Files هستیم که در هنگام جستجوی راه حل‌های بزرگ بیش از 3 برابر سریع‌تر عمل می‌کند.

در این نسخه ساخت اپلیکیشن‌های مدرن و مبتنی بر Cloud را با Azure سریع و آسان می‌کند.

 همچنین در Visual Studio 2022 قابلیت Hot Reload به‌روزرسانی شده تا شما بتوانید پروژه‌های ++C یا NET. را در حین اجرای برنامه‌تان ویرایش کنید.

این نسخه با پشتیبانی از MAUI و NET 6. امکان نوشتن اپلیکیشن‌های UI را به صورت Cross-platform برایتان فراهم می‌کند.

برنامه Visual Studio 2022 نوشتن و دیباگ کردن ++C در WSL 2.0 بدون نیاز به SSH Connection فراهم می‌کند.

همچنین این ویژوال استودیو دو قابلیت Live Preview، روئیت پروژه به صورت همزمان در متن و کد منبع همراه و Web Live Preview روئیت پروژه به صورت همزمان در ASP.NET و پیدا کردن همزمان کد منبع را برای شما به ارمغان میاورد.

مزایای خرید لایسنس اصلی محصولات

خرید و استفاده از لایسنس اصلی محصولات مایکروسافت برای کاربران مزایای زیر را به همراه دارد:

  • قانونی بودن: با خرید لایسنس اصلی، شما قانونیت کامل را برای استفاده از محصول مایکروسافت خود دارید و به بروزرسانی‌ها و پشتیبانی‌هایی که توسط مایکروسافت انجام می‌شود، دسترسی دارید.
  • اطمینان از امنیت: با خرید لایسنس اورجینال، شما دیگر نگران نسخه های تقلبی و ناامن آنتی ویروس و برنامه‌های مرتبط نخواهید بود. لایسنس اصلی به شما اطمینان می‌دهد که محصول آلوده به بدافزار نیست و بروزرسانی‌ها و پشتیبانی‌های امنیتی را دریافت خواهید کرد.
  • بهبود عملکرد: لایسنس اصلی به شما امکان استفاده از تمام قابلیت‌های محصول را می‌دهد و باعث بهبود عملکرد و کارایی آن خواهد شد.
  • دسترسی به آخرین ویژگی‌ها: لایسنس اورجینال به شما اجازه می‌دهد تا به آخرین ویژگی‌ها و بروزرسانی‌های ارائه شده توسط مایکروسافت دسترسی داشته باشید.
  • حمایت از توسعه دهندگان: شما با خرید لایسنس اورجینال، توسعه دهندگان نرم افزار را حمایت می‌کنید و درآمدی برای توسعه دهندگان و همچنین نرم‌افزار شرکت‌ها فراهم کرده اید.

اکنون که به صورت کامل با محصول آشنا شده‌اید، با خرید لایسنس‌های اورجینال محصولات دیگر نگران نسخه‌های تقلبی نباشید و از مشاوره با کارشناسان شرکت بهره‌مند شوید.

رتبه بندی