Microsoft Office 365

معرفی مایکروسافت آفیس 365 اورجینال

Office 365 یک اشتراک استفاده از محصولات و خدمات مایکروسافت است، که به کاربران مجوز استفاده از آخرین نسخه نرم افزارهای آفیس و همچنین سرویس های مایکروسافت مانند وان درایو (1 ترابایت) و اسکایپ (ماهانه 60 دقیقه تماس) را می دهد. با داشتن اشتراک آفیس 365 روی اکانت خود می‌توانید 5 دستگاه مختلف – با هر پلتفرم و سیستم عاملی را – با همان اکانت به مجموعه آفیس اورجینال و سرویس وان درایو مجهز کنید.

آفیس 365 همواره مجوز استفاده از آخرین نسخه نرم افزار های آفیس برای همه پلتفرم ها (PC, Mac, Android, iOS) را فراهم می کند. لایسنس آفیس 365 به صورت سالانه است و مادام العمر نیست.

تفاوت مایکروسافت آفیس 365 با آفیس 2019

پکیج آفیس 2019 یک لایسنس مادام العمر و همیشگی برای استفاده از نرم افزار‌های این پکیج است و از خدمات وان‌درایو و اسکایپ بهره‌ای نمی‌‌برد. همچین امکان آپگرید رایگان وجود ندارد و باید برای نصب نسخه‌های جدیدتر دوباره هزینه پرداخت کنید. در مقابل، آفیس 365 یک اشتراک استفاده از آفیس می‌باشد و همواره مجوز استفاده از آخرین نسخه نرم افزارهای آفیس برای همه پلتفرم‌ها (PC, Mac, Android, iOS) را فراهم می‌کند و به شما اجازه می‌دهد تا به طور مداوم به آخرین نسخه‌های نرم افزار های آفیس دسترسی داشته باشید. همچنین آفیس 365 شامل  فضای ابری OneDrive یک ترابایتی برای هر کاربر و همچنین اعتبار تماس اسکایپ (Skype) برای تماس با خطوط ثابت بیش از شصت کشور دنیا و یا تلفن همراه هشت کشور است.

انواع نسخه‌ های آفیس 365 اورجینال

نسخه‌های آفیس 365 به سه دسته کاربران خانگی، کسب و کارها و سازمان ها تقسیم می‌شوند که در زیر هرکدام را توضیح داده ایم:

کاربران خانگی آفیس 365

این نسخه مجموعه ای از نرم افزارها به همراه دو سرویس OneDrive و Skype را تدارک دیده است و دو نوع اشتراک مختلف برای این کاربران ارائه کرده است؛

Office Personal: این نسخه برای استفاده انفرادی تنها یک نفر پیشنهاد می‌شود و لایسنس آن بر روی تنها یک اکانت مایکروسافت ست می شود. با این اکانت کاربر می تواند تا 5 دستگاه مختلف به انتخاب خود را به آفیس 365 مجهز کند. همچنین 1 ترابایت فضای ابری وان درایو بین همه این دستگاه ها مشترک بوده و ماهانه 60 دقیقه اعتبار اسکایپ به این اکانت تعلق می گیرد.

Office Home: به صرفه ترین نسخه آفیس 365 برای استفاده بیش از یک نفر، نسخه Home است. این نسخه برای استفاده گروهی بسیار مناسب است و بر روی 6 اکانت مایکروسافت ست می شود و هر نفر 1 ترابایت فضای ابری جداگانه خواهد داشت و می‌تواند بر روی 5 دستگاه مختلف آخرین نسخه نرم افزار های آفیس را نصب کند همچنین ماهانه 60 دقیقه اعتبار اسکایپ به هر نفر تعلق می گیرد.

آفیس 365 برای کسب و کارها

از این نسخه حداکثر 300 نفر می‌توانند استفاده کنند و سه نوع اشتراک مختلف برای کاربران وجود دارد؛

Business Essentials: این نسخه از آفیس 365 مناسب برای کسب و کارهایی است که ایمیل سازمانی و سایر سرویس های سازمانی را بر روی کامپیوتر یا موبایل نیاز دارند و نیازی به نصب نرم افزارهای مجموعه آفیس بر روی کامپیوترهایشان ندارند. در نسخه بیزینس اسنشیال علاوه براینکه نسخه های تحت وب نرم افزار‌های ورد، اکسل، پاورپوینت و وان‌نوت در اختیار کاربران خواهد بود، سرویس های ابری آفیس هم ارائه می شوند. همچنین برای استفاده از ایمیل سازمانی کاربران به نسخه تحت وب اوت‌لوک دسترسی خواهند داشت.

Business: این نسخه هیچ تفاوتی با آفیس 365 خانگی ندارد. این نسخه نرم افزار های مجموعه آفیس را بر روی سیستم کاربران نصب می کند و همچنین از بین سرویس های ابری فقط 1 ترابایت فضای وان درایو برای هر کاربر ارائه می کند. به طور کلی این محصول مناسب شرکت ها و کسب و کار هایی است که صرفا به نرم افزارهای مجموعه آفیس و فضای ابری وان درایو برای نگهداری و اشتراک گذاری فایل ها نیاز دارند.

Business Premium: آفیس 365 بیزینس پریمیوم مناسب کسب و کار هایی است که هم به سرویس های سازمانی آفیس و هم به نرم افزار های مجموعه آفیس نیاز دارند چراکه علاوه بر سرویس های ابری سازمانی (Exchange online, OneDrive, SharePoint Online, Microsoft Teams)، نرم افزار های آفیس را نیز بر روی 5 کامپیوتر هر کاربر نصب می کند و هر فرد سازمان با داشتن اکانت آفیس 365 می تواند همواره آخرین نسخه نرم افزار های ورد، اکسل، پاورپوینت، وان‌درایو، اوت‌لوک و وان‌نوت را روی 5 کامپیوتر مک و یا ویندوزی نصب کند.در ای ننسخه نرم افزارهای پابلیشر و اکسس فقط بر روی ویندوز در دسترس هستند.

آفیس 365 سازمانی

آفیس 365 سازمانی علاوه بر نصب نرم افزار های آفیس بر روی دستگاه کاربران امکانات زیرساختی مهمی مانند سرویس Email Exchange Online, SharePoint Online, اسکایپ تجاری‌ (skype for business) و بسیاری سرویس های دیگر فراهم می کند. با استفاده از نسخه سازمانی آفیس تمام اسناد و فایل های سازمانی و مکالمات آنلاین بین کارمندان در بستر آفیس انجام می شود همچنین امکان همکاری آنلاین بر روی اسناد آفیس نیز فراهم است. پلتفرم ابری آفیس 365 به کارمندان حداقل یک ترابایت فضای ابری و امکان همکاری در همه جا با یکدیگر را می‌دهد.

برای آفیس 365 سازمانی چهار نوع اشتراک وجود دارد؛

ProPlus: این نسخه مناسب برای سازمان هایی است که صرفا به آخرین نسخه از نرم افزار های آفیس و فضای ابری وان‌درایو برای نگهداری فایل‌ها و همکاری همزمان نیاز دارند همچنین یک ترابایت فضای ابری وان‌درایو نیز به هر کاربر اختصاص می‌یابد اما از سرویس ایمیل سازمانی بهره نمی‌گیرد.

Enterprise E1: این نسخه از آفیس 365 هیچکدام از نرم افزار های آفیس را بر روی کامپیوترهای سازمان نصب نمی کند و صرفا سرویس های ابری آفیس 365 را برای سازمان ها ارمغان می آورد که عبارتند از Exchange Online, OneDrive, SharePoint Online, Microsoft Teams, Yammer و Stream

Enterprise E3: این نسخه علاوه بر تمام قابلیت های نسخه E1، مجموعه نرم افزار های آفیس را بر روی کامپیوتر های ویندوزی و یا مک نیز نصب می کند. همچنین به هر کاربر 100GB فضای ایمیل اختصاص می دهد که دو برابر نسخه E1 است.

Enterprise E5: این نسخه کاملترین نسخه از آفیس 365 است. نسخه E5 تمامی سرویس ها و نرم افزار های مجموعه آفیس را داراست و تنها تفاوت آن با آفیس E3، سرویس Power BI (سیستم هوش کسب و کار مایکروسافت) است. این سرویس به کار تحلیل داده در سازمان ها، هوشمندی می بخشد.

مزایای خرید لایسنس اصلی محصولات

خرید و استفاده از لایسنس اصلی محصولات مایکروسافت برای کاربران مزایای زیر را به همراه دارد:

  • قانونی بودن: با خرید لایسنس اصلی، شما قانونیت کامل را برای استفاده از محصول مایکروسافت خود دارید و به بروزرسانی‌ها و پشتیبانی‌هایی که توسط مایکروسافت انجام می‌شود، دسترسی دارید.
  • اطمینان از امنیت: با خرید لایسنس اورجینال، شما دیگر نگران نسخه های تقلبی و ناامن آنتی ویروس و برنامه‌های مرتبط نخواهید بود. لایسنس اصلی به شما اطمینان می‌دهد که محصول آلوده به بدافزار نیست و بروزرسانی‌ها و پشتیبانی‌های امنیتی را دریافت خواهید کرد.
  • بهبود عملکرد: لایسنس اصلی به شما امکان استفاده از تمام قابلیت‌های محصول را می‌دهد و باعث بهبود عملکرد و کارایی آن خواهد شد.
  • دسترسی به آخرین ویژگی‌ها: لایسنس اورجینال به شما اجازه می‌دهد تا به آخرین ویژگی‌ها و بروزرسانی‌های ارائه شده توسط مایکروسافت دسترسی داشته باشید.
  • حمایت از توسعه دهندگان: شما با خرید لایسنس اورجینال، توسعه دهندگان نرم افزار را حمایت می‌کنید و درآمدی برای توسعه دهندگان و همچنین نرم‌افزار شرکت‌ها فراهم کرده اید.

اکنون که به صورت کامل با محصول آشنا شده‌اید، با خرید لایسنس‌های اورجینال محصولات دیگر نگران نسخه‌های تقلبی نباشید و از مشاوره با کارشناسان شرکت بهره‌مند شوید.

4.8/5 - (5 رای)